Na bliskie już porozumienie w sprawie struktur kanonicznych dla Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X wskazuje zdaniem rzymskiego „Il Foglio” fakt, iż piusowcy starają się o nabycie kompleksu Santa Maria Immacolata all’Esquilino, niedaleko Lateranu.

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X to grupa, która przez fakt wyświęcenia przez abp Marcela Lefebvre’a w 1988 roku biskupów bez zgody Ojca Świętego odłączyła się od Rzymu. Jak podaje „Il Foglio”, w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek w dniach 17-20 stycznia gościli przełożony Bractwa, bp Bernard Fellay, bp Alfonso de Galarreta i asystent generalny ks. Alain Nély, który odpowiedzialny jest za negocjacje w sprawie zakupu kompleksu Santa Maria Immacolata all’Esquilino. Obecna też była przedstawicielka sióstr związanych z Bractwem.

W kompleksie, w którym działało niegdyś zgromadzenie Braci Miłosierdzia znajdować się ma ośrodek badawczy piusowców, który zapewne stanie się w przyszłości ich domem generalnym. Według „Il Foglio” decydującą rolę w procesie pojednania Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X z Rzymem odgrywa papież Franciszek.

Fot. cath.ch

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.