Nasze chrześcijaństwo powinno być czytelne – podkreślił abp Henryk Hoser podczas Liturgii Wigilii Paschalnej koncelebrowanej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W homilii ordynariusz warszawsko-praski zachęcał aby zawierzyć swoje życie Chrystusowi, który Zmartwychwstając wyprowadza człowieka z jego grzechu i śmierci. – Jezus za nas oddał swoje życie, byśmy żyli w Jego Królestwie, które jest szczęściodajne – powiedział abp Hoser.

Duchowny zwrócił uwagę, że ekonomia zbawienia przyniesiona przez Chrystusa opiera się na sakramentach, które są niczym kamienie milowe na drodze ludzkiego życia. -W tych widzialnych znakach Bóg w sposób szczególny jest bliski człowiekowi – zapewnił.

Podkreślając znaczenie Chrztu Świętego arcybiskup przywołał słowa św. Pawła, który mówił że mamy stać się ‚nowym stworzeniem’, ‚mamy niejako przyoblec się w Chrystusa’. – Chrześcijanin powinien być w tym świecie jasnym znakiem przynależności do Boga. Powinien być czytelnym świadkiem Jezusa, czytelnym poprzez to co mówi, co robi, co myśli i jakie są jego intencje – podkreślił abp Hoser. Dodał jednocześnie, że dla ucznia Chrystusa przewodnikiem i najwyższym prawem na drodze życia powinna być Ewangelia. – Dzięki Niej nie tylko może on żyć szczęśliwie ale przede wszystkim może odnajdywać Boga – zwrócił uwagę kaznodzieja.

Metropolita warszawsko-praski zachęcał również do czerpania z daru Bożego Miłosierdzia, które otrzymaliśmy dzięki Tajemnicy Paschalnej. – Skorzystajmy z sakramentu spowiedzi byśmy otrzymali nowe życie, życie w wierności, życie w zachwycie Bogiem – zaapelował na zakończenie duchowny.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.