Poznań: wielkanocne śniadania dla ponad 500 samotnych i ubogich

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jajka, mazurki i wędliny znajdą się na świątecznych stołach, do których będzie mogło zasiąść ponad 500 samotnych i ubogich osób w Poznaniu. Tradycyjne śniadania w niedzielę wielkanocną przygotują Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka”.

„Zmartwychwstanie Chrystusa jest najważniejszym wydarzeniem, jakie nadaje sens wierze chrześcijańskiej. Zawsze te najważniejsze wydarzenia chcemy przeżywać wspólnie, w domu, w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. To też czas, kiedy z naszej strony rodzi się takie pragnienie, aby ci, którzy są gdzieś z boku, pozostawieni samym sobie, samotni i ubodzy, aby oni też mogli odczuć tę bliskość i świąteczną, radosną atmosferę” – powiedział PAP zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Marcin Janecki.

Jak dodał, jest to czas bardzo ważny również dla tych osób, którym nic nie brakuje i które nie widzą potrzebujących. „To czas żeby dostrzec tych, którzy nie mają aż tyle, i czas, kiedy Pan Bóg otwiera oczy na innych, potrzebujących ludzi” – dodał.

Przy wspólnym stole przygotowanym przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej będzie mogło zasiąść ok. 200 osób. Na stole, jak zaznaczył ks. Janecki, znajdą się tradycyjne potrawy, jak żurek, biała kiełbasa, jajka, babki wielkanocne.

Świąteczny posiłek, który zostanie podany w jadłodajni u sióstr elżbietanek, poprzedzi msza św.

Stół wielkanocny dla ok. 350 osób przygotuje w niedzielę także poznańska Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka”. Jak zaznaczyła w rozmowie z PAP Joanna Skrzypczak z fundacji, „nasze zaproszenie kierujemy przede wszystkim do osób samotnych, bezdomnych, osób zagubionych, starszych, które nie mają nikogo, z kim mogłyby spędzić te święta. Zapraszamy też wszystkich, którzy chcieliby z nami uczestniczyć w tym śniadaniu wielkanocnym, którzy chcieliby poczuć tę atmosferę wspólnoty” – powiedziała.

„Na stole na pewno znajdzie się barszcz biały, biała kiełbasa, sałatka jarzynowa, bigos, oczywiście jajka pod każdą postacią – tradycyjne i faszerowane, ale też flaczki i różnego rodzaju ciasta i wędlin” – mówiła Skrzypczak.

Wielkanocne śniadanie organizowane przez fundację odbędzie się w auli Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej w Poznaniu przy ul. św. Wincentego.

Poznań: wielkanocne śniadania dla ponad 500 samotnych i ubogich
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze