Państwo Islamskie opublikowało w internecie wideo, na którym jego bojownik na Filipinach drze na kawałki zdjęcie papieża Franciszka i zapowiada: „Dojdziemy do Rzymu”.

Sześciominutowy film, który pojawił w sieci 20 sierpnia, pokazuje m.in. niszczenie figur, krucyfiksów i wyposażenia katedry w Marawi, zajętej w maju przez islamistów z ugrupowania Abu Sajafa. Pokazane są też zakrwawione ciała zabitych.

Część tego filmu, związana z niszczeniem i podpaleniem świątyni, znana była już w czerwcu, jednak jego dalszy ciąg z pogróżkami wobec papieża ujrzał światło dzienne po raz pierwszy.

Przedstawia on bojowników fundamentalistycznego ugrupowania islamskiego Maute z filipińskiej wyspy Mindanao, przyznającego się do powiązań z Państwem Islamskim. – Dokonamy więcej zemsty. Dotrzemy do Rzymu, inshallah [jeśli Bóg pozwoli – KAI] – mówi groźnym tonem terrorysta, wcelowując broń w fotografię Franciszka.

Głos narratora filmu przekonuje, że po wysiłkach dżihadyzmu „religia krzyża” się rozpadnie, a „nienawiść krzyżowców wobec muzułmanów spowodowała jedynie ośmielenie pokolenia młodych” wyznawców islamu.

fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Filipiny: Państwo Islamskie grozi papieżowi
6 (100%) 1 ocen.


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.