cof

Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– To nie była utopia, nierealne marzenie idealistów. To naprawdę działało. I to przez ponad 150 lat, obejmując setki tysięcy ludzi. Jezuici zbudowali w Ameryce społeczeństwa idealne, kierujące się zasadami Ewangelii – pisze w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” Leszek Śliwa. Maciej Legutko zastanawia się z kolei na ile zapowiedzi Kim Dzong Una o zaatakowaniu wyspy Guam są blefem, a na ile realną groźbą wybuchu wojny. – Czy świat powinien obawiać się wojny atomowej? – pyta Maciej Legutko.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy tekst ks. Henryka Zielińskiego na temat roli Maryi w zbawieniu człowieka. – Spór o rolę Matki Bożej w dziejach zbawienia dotyczy ostatecznie nie tego, czy odmawiać różańce, ale czy Bóg i człowiek mają w tym świecie coś wspólnego – pisze redaktor naczelny czasopisma w artykule „Strażniczka Wcielenia”. Ponadto „Człowiek na sprzedaż”, czyli o tym, dlaczego Polska jest w czołówce europejskich krajów, w których kwitnie handel ludźmi? – pisze Irena Świerdzewska.
Tygodnik Niedziela
– Celem zamachu terrorystycznego stała się Barcelona. To kolejny fakt świadczący o tym, że trwa wojną, którą Europie wypowiedzieli islamiści – pisze we wstępniaku redaktor naczelna „Niedzieli”, Lidia Dudkiewicz. Tematem numer jeden jest jednak trzechsetlecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji powstała mozaika obrazu wykonana z ponad 30 tys. zdjęć nadesłanych przez wiernych. Do inicjatywy dołączyli m.in. kard. Kazimierz Nycz i kard. Stanisław Dziwisz, a także prymas abp. Wojciech Polak. „Niedziela” pisze również o Międzynarodowym Festiwalu Filmów Religijnych dla dzieci, który odbył się w Starym Sączu.
Przewodnik Katolicki
Tematem numeru jest oczywiście trzechsetlecie koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tej okazji przeczytamy rozmowę Moniki Białkowskiej z paulinem z Jasnej Góry, o. Michałem Leganem. – Tylko w Ewangelii jest prawda o Maryi. To prawda o kimś, kto całą swoją pobożność zbudował na czytaniu z miłością Słowa Bożego. Z miłością! – zaznacza o. Legan. Ponadto przeczytamy również komentarz Pawła Stachowiaka do pamiętnych wydarzeń z sierpnia 1980 r. – Lech Wałęsa ogłosił: „Wracamy do pracy”. Alinka Pieńkowska zaczęła krzyczeć: „A co z tamtymi ludźmi!?”. Ta chwila zdecydowała o wszystkim, strajk był kontynuowany, ale już w innej, solidarnościowej formule – pisze Stachowiak.
Tygodnik Powszechny
– Zamiast słuchać wytworów polityczno-ideologicznych niektórych naszych teologów, posłuchajmy Franciszka – apeluje abp Alfons Nossol. W najnowszym „Tygodniku” obszerna rozmowa z biskupem seniorem diecezji opolskiej. – Nam, chrześcijanom, zlecona została posługa jednania. Nie wolno nam jątrzyć, ideologizować, upolityczniać problemów, bo wówczas możemy się sami zacieśniać i stawać się jednostronni – podkreśla abp Nossol. Przeczytamy również przejmujący reportaż Edwarda Augustyna z Apulii na południu Włoch, gdzie włoskie służby pomagają władzom libijskim w patrolowaniu morza i podejmowaniu migrantów.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze