Papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię – zapowiedział metropolita Dublina abp Diarmuid Martin. Papieska wizyta związana będzie z trwającym w dniach 21-26 sierpnia w irlandzkiej stolicy Światowym Spotkaniem Rodzin.

Program Spotkania obejmował będzie trzydniową konferencję o wartościach rodzinnych, sobotni festiwal rodziny, (prawdopodobnie na stadionie Croke Park), zaś w niedzielę 26-go sierpnia końcową Mszę św. papież Franciszek odprawi w parku Phoenix, gdzie w 1979 r. Mszę św. sprawował Jan Paweł II.

Abp Martin przyznał, że nie wie, czy papież odwiedzi także Irlandię Północną. – Pamiętajmy, że Franciszek ma 81 lat, a Jan Paweł II miał 60, więc liczba rzeczy, które może zrobić jest ograniczona – stwierdził hierarcha. Ujawnił, że Franciszek chciałby odwiedzić więzienie i spotkać się z ubogimi (prawdopodobnie będą to bezdomni lub migranci).

Swój zamiar podróży do Irlandii papież potwierdził w październiku ubiegłego roku w rozmowie z irlandzkim komisarzem Unii Europejskiej Philem Hoganem. Teraz znamy już daty i pierwsze szczegóły tej wizyty.

fot. EPA/NUNO VEIGA

Oceń ten artykułWspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.