epa05651025 A handout picture provided by the Vatican newspaper L’Osservatore Romano showing Pope Francis talking to British Professor Stephen Hawking (R) during the plenary meeting of the Pontifical Academy of Sciences, in Vatican City, 28 November 2016. EPA/L’OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT PHOTO TO BE USED SOLELY TO ILLUSTRATE NEWS REPORTING OR COMMENTARY ON THE FACTS OR EVENTS DEPICTED IN THIS IMAGE; NO ARCHIVING; NO LICENSING HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Wiemy, gdzie zostanie pochowany Stephen Hawking

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prochy Stephena Hawkinga zostaną złożone w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Zmarły w wieku 76 lat wybitny astrofizyk i kosmolog spocznie obok Isaaka Newtona i Charlesa Darwina.

Choć był agnostykiem, a jednocześnie od 30 lat członkiem Papieskiej Akademii Nauk, jego grób będzie się znajdował w tej anglikańskiej świątyni, w której pochowanych jest wielu brytyjskich monarchów.

Prywatny pogrzeb Hawkinga odbędzie się 31 marca w kościele uniwersytetu w Cambridge, gdzie wykładał od 50 lat. Tak zdecydowały jego dzieci. Następnie w tamtejszym Trinity College oddadzą mu hołd przyjaciele i koledzy z uczelni. Pod koniec roku zaś jego prochy zostaną złożone w opactwie Westminsterskim podczas specjalnej ceremonii żałobnej. Jej data nie została jeszcze wyznaczona.

fot. EPA/L’OSSERVATORE ROMANO

Wiemy, gdzie zostanie pochowany Stephen Hawking
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze