Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas telefonicznej rozmowy z papieżem Franciszkiem w piątek zaprosił go do swego kraju – podała Ansa. Tematem rozmowy nowego przywódcy Francji z papieżem było porozumienie klimatyczne oraz „godne przyjmowanie uchodźców”.

Włoska agencja powołując się na źródła w Pałacu Elizejskim poinformowała, że dzień po wyjściu USA z paryskiego porozumienia w sprawie klimatu Macron rozmawiał z papieżem o tej decyzji prezydenta Donalda Trumpa.

Franciszek i prezydent Francji mówili o potrzebie walki ze zmianami klimatycznymi – dodała Ansa.

Prezydent Emmanuel Macron. fot. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ton 10-minutowej rozmowy źródła agencji określiły jako „serdeczny i nacechowany szacunkiem”. Macron, jak wyjaśniono, podziękował papieżowi za jego działania podczas konferencji klimatycznej Cop21 oraz za jego „mobilizację na rzecz porozumienia paryskiego”.

Biskup Rzymu i francuski przywódca postanowili, że ocenią inicjatywy, jakie w najbliższych tygodniach zostaną podjęte na rzecz klimatu.

Drugim tematem rozmowy był kryzys migracyjny. Franciszek według informacji Ansy położył nacisk na znaczenie „godnego przyjmowania uchodźców w Europie” i wyraził zadowolenie ze stanowiska Emmanuela Macrona w tej sprawie.

Prezydent zaprosił papieża, by przyjechał do Francji, kiedy będzie mógł. Franciszek podziękował za zaproszenie.

Papież rozmawiał prezydentem Francji o porozumieniu paryskim
1 (16.67%) 1 ocen.Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.