Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gość Niedzielny” poświęca sporo miejsca tematowi imigrantów i uchodźców. – Otworzyć granice dla wszystkich czy nie przyjmować nikogo? Jest jeszcze inny sposób rozwiązania problemu imigrantów w Europie – czytamy w „Gościu”. Znajdziemy również komentarz do święceń kapłańskich przyjętych przez syna premier Szydło. Przeczytamy też krótki wywiad z szefowa polskiego rządu, w którym przyznaje, że jest bardzo dumna z syna. Szymon Babuchowski wspomina z kolei zmarłego Zbigniewa Wodeckiego.
Tygodnik Idziemy
– Jakim dzieckiem był Jezus? – O dzieciństwie Pana Jezusa w kontekście zwyczajów żydowskich opowiada urodzony i wychowany w Izraelu ks. Jacek Stefański w rozmowie z Eweliną Steczkowską. Ponadto znajdziemy rozmowę z popularnym „nawróconym gangsterem” i charyzmatykiem Alanem Amesem, który przez ostatnie kilkanaście dni gościł w Polsce. Marek Jurek z kolei zwraca z swoim felietonie uwagę na konieczność aktywnej obecności chrześcijan w europejskiej polityce i przestrzeni publicznej.
Tygodnik Niedziela
Najważniejszym tematem wydania tygodnika „Niedziela” jest uroczystość Zesłania Ducha Świętego. – Zesłanie Ducha Świętego wieńczy Chrystusową Paschę. Jest też dla wierzących ciągłym wezwaniem, by po prostu stawać się człowiekiem duchowym – żyć według Ducha – pisze ks. Jacek Molka. Znajdziemy również obszerny materiał o Świątyni Opatrzności Bożej. Redakcja w rozmowie z o. Stanisławem Jaromim przypomina o tym, „jak być dobrym opiekunem Bożych darów” – to z okazji przypadającego 5 czerwca Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
Przewodnik Katolicki
Tomasz Królak w tekście „Uchodźcy, media, sumienie” zwraca uwagę na nierzetelność przekazów medialnych dotyczących tematu imigrantów. – Odbiorca, któremu podaje się to, co pasuje do politycznego planu nadawcy, nie dowie się, że Episkopat zdecydowanie opowiada się za wprowadzeniem korytarzy humanitarnych – podkreśla wiceprezes KAI. Ponadto o Duchu Świętym i jego działaniu z ks. Radosławem Rafałem MSF rozmawia Joanna Mazur. – Chodzi o to, aby mieć kontakt z Duchem Świętym cały czas – przekonuje misjonarz Świętej Rodziny.
Tygodnik Powszechny
W minionym tygodniu mieliśmy Dzień Dziecka, a zatem w „Tygodniku” nie mogło zabraknąć tego tematu. – Im bardziej kontrolujemy nasze dzieci, tym mniejszy mamy na nie wpływ. I tym mniej je znamy – mówi Agnieszka Stein w rozmowie z Przemysławem Wilczyńskim. Przeczytamy również wywiad z reżyserem i dyrektorem Starego Teatru, Janem Klatą. – Okazało się, że zarządzanie lękiem jest najskuteczniejszą strategią. Dlatego artystyczną odpowiedzią w naszym teatrze było hasło: Nie lękajcie się” – mówi Jan Klata.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze