Rząd Wenezueli zadecydował o konfiskacie paczek przesłanych dla miejscowej Caritas, podając jako motyw nieregularności biurokratyczne. Przeciwko tej decyzji zaprotestowała Komisja Sprawiedliwości i Pokoju przy tamtejszym episkopacie.

„Działaliśmy respektując przepisy prawa” – przypomnieli przedstawiciele Komisji Sprawiedliwości i Pokoju w specjalnym komunikacie, wyszczególniając dokładnie kroki podjęte w celu rejestracji darów. Chodzi o ponad 500 paczek z lekarstwami i prawie 100 z żywnością, przysłanych z Chile. W dokumencie episkopat apeluje także o ułatwienia w procedurze sprowadzania pomocy charytatywnej z zagranicy i nie „upolitycznie” tej sprawy. Biskupi przypominają, że w obliczu kryzysu, jaki dotyka Wenezuelę, rząd winien szukać jak najszybszych rozwiązań kwestii braku podstawowych środków, takich jak leki czy żywność.

Wenezuela jest na krawędzie wojny domowej. Jej sytuacja polityczna i ekonomiczna jest krytyczna. Władze i opozycja deklarują, że chcą sytuację rozwiązać pokojowo, choć między grupami politycznymi nie ustają konflikty. Opozycja dąży do przeprowadzenia jeszcze w tym roku referendum ws. odwołania głowy państwa.

Oceń ten artykuł


źródło: RV

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.