800 tys. złotych zebrano do tej pory w akcji „Mleko dla Aleppo” – poinformował w środę ks. Waldemar Cisło ze stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Projektem objętych są 3 tys. dzieci – powiedział ks. Cisło w porannym wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Zaznaczył, że dzięki hojności i szybkiej reakcji darczyńców projekt został przedłużony o kolejne dwa miesiące.

„Na miejscu matki przychodzą i otrzymują mleko – zapas na miesiąc dla swoich dzieci poniżej 10 roku życia. Mleko jest odpowiednie dla wieku dziecka” – powiedział w radiowej Jedynce.

Według informacji na stronie stowarzyszenia, do tej pory zebrano już środki pozwalające na dziesięciomiesięczne zaopatrzenia tej grupy dzieci – prawie 864 tys. zł. Stowarzyszenie dąży do tego, żeby potrzebujący mogli dostawać mleko przez cały rok. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” czeka na kolejne wpłaty. Pieniądze przeznaczone są na mleko w proszku lub w puszkach dla matek, które z powodu niedożywienia nie mogą karmić piersią.

Ks. Cisło powiedział, że w innej akcji na Dolnym Śląsku trwa zbiórka pieniędzy dla szpitala w Aleppo. To akcja ekumeniczna prowadzona wśród wiernych różnych Kościołów, która rozpoczęła się tydzień przed Środą Popielcową. Duchowny podał, że zebrano dotychczas 260 tys. zł, by pod auspicjami arcybiskupa dolnośląskiego doposażyć szpital w Syrii. Wyjaśnił, że obecnie są w nim czynne tylko dwa oddziały. „Chcemy uruchomić pozostałe trzy, żeby ludzie mogli z niego korzystać” – wyjaśnił poranny gość Jedynki.

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.