Tadżykistan: policjanci mają chodzić do teatru

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Tadżykistanie policjanci powinni regularnie uczęszczać na spektakle teatralne, aby w ten sposób „podnieść poziom kultury” – zaleciło we wtorek MSW tego kraju.

Niezależnie od stopnia każdy policjant powinien co najmniej raz w miesiącu pójść o teatru – powiedział agencji AFP rzecznik ministerstwa Umarion Emomali.

Chodzenie do teatru ma „podnieść poziom kultury policjantów i zmniejszyć poczucie zmęczenia po codziennej trudnej i stresującej pracy” – wyjaśnił. Dodał, że „policja, zarówno w stolicy, jak i w regionach zostanie poinformowana o najnowszych spektaklach”.

Tadżykistan przywyka stopniowo do gigantomanii. Prezydent Emomali Rachmon, który stoi na czele państwa od 1992 roku, dwa lata temu polecił wznieść ogromny teatr za 100 mln dolarów, największy w Azji Środkowej.

W 2012 roku w Tadżykistanie otwarto największą w regionie księgarnię, ale wkrótce władze poprosiły ludność, aby… wypełniła w niej półki.

W 2011 roku w Dunszanbe postawiono najwyższy maszt flagowy na świecie – wysokości 165 m. Wisi na nim państwowa flaga Tadżykistanu o rozmiarach 30 na 60 metrów.

Zobacz także
Wasze komentarze