Zdjęcie poglądowe. Fot. cathopic

102-letnia zakonnica wyleczona z COVID-19. „Myślę, że dziś nie pójdę jeszcze do kościoła”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Hiszpańska zakonnica María Trinidad Prado przeżyła zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Radio Cope poinformowało 23 kwietnia, że niemal 102-letnia siostra Maria Trinidad po trzech tygodniach leczenia Covid-19 została wypisana z kliniki uniwersyteckiej w Lugo na północy Hiszpanii.

Opuszczającą szpital pacjentkę pożegnali gorącymi oklaskami lekarze i obsługa medyczna. Zakonnica powiedziała, że nie zasługiwała na tak wielką uwagę i obiecała, że będzie się jeszcze trochę oszczędzała. – Myślę, że dziś nie pójdę jeszcze do kościoła – miała powiedzieć kapelanowi.

>>> Włochy: lekarze udzielili Komunii w szpitalu chorym na Covid-19 

W domu zakonnym Sagrada Familia de Burdeos rekonwalescentkę, która za tydzień ukończy 102 lata, powitały siostry María Luisa (70 lat) i Micaela (93 lata). Przez minione dwa tygodnie obie przechodziły kwarantannę.

>>> Włochy: ksiądz symbolicznie „umył” stopy pracownikom służby zdrowia

Proboszcz parafii A Milagrosa w Lugo ks. José Antonio Ferreiro powiedział rozgłośni Cope, że 102-latka aż do chwili zarażenia koronawirusem prowadziła „życie w pełni aktywne” i pomagała w parafii, m.in. w zakrystii. Z pozoru wygląda na osobę bardzo delikatną, ale to „bardzo silna kobieta”, jak stwierdził ks. Ferreiro.

Zobacz także
Wasze komentarze