Misjonarz na Post

Misjonarz na Post to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez np. modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia.

Na świecie pracuje obecnie 1903 polskich misjonarzy. To nieco mniej niż w ubiegłym roku, dlatego tym bardziej potrzebne jest duchowe wsparcie poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia.

Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wypełnić krótki formularz na stronie www.misjonarznapost.pl, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mailowego, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

Projekt Misjonarz na Post jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz innych mediów katolickich. Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz o. bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds.Misji.

Dołącz do akcji na www.misjonarznapost.pl!