kciuk

fot. unsplash

5 bardzo dobrych wiadomości w dobie koronawirusa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Koronawirus zdominował media, nasze rozmowy i myśli. Decyduje często także o naszych stanach emocjonalnych. Na samą myśl o wirusie pewnie sporej części z nas towarzyszy lęk lub przynajmniej poczucie dyskomfortu. Spróbujmy poszukać w tym wszystkim pozytywów. Mamy dla was kilka bardzo dobrych wiadomości.

>>> Czy na koronawirusa nie ma lekarstwa? Fakty i mity na temat COVID-19

1. Jeśli spędzasz czas na kwarantannie lub profilaktycznie nie wychodzisz z domu, możesz wykorzystać go na wiele ciekawych i wartościowych sposobów. Dobra książka, rozmowa z bliską osobą (choćby przez telefon), czy modlitwa to tylko jedne z wielu możliwości. Zachowaj optymizm i zgodnie z twoimi zainteresowaniami poszukaj inspirujących zajęć w domu. Na pewno je znajdziesz.

2. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie zachorujesz. Choć większość z nas się tego pewnie obawia i prognozy mówią o tym, że zachorowań może być sporo, to dzięki profilaktyce możemy uniknąć koronawirusa.

3. Nawet jeśli zachorujesz, to specjaliści podają, że około 80% pacjentów przechodzi tę chorobę bardzo łagodnie. A nawet, jeśli będziesz miał mniej szczęścia, to najprawdopodobniej przeżyjesz, bo umieralność w przypadku koronawirusa wynosi zaledwie około 3%.

>>> Ochrona przed koronawirusem [INFORMACJE I ZALECENIA]

4. Kiedyś to szaleństwo się skończy. Dzisiaj w Wuhanie, pierwotnym ognisku pandemii, nie odnotowano żadnej nowej lokalnej infekcji. W prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, nie potwierdzono nowych zakażeń od ponad dwóch tygodni.

5. Dzięki pandemii koronawirusa może wreszcie zaczniemy większą wagę przywiązywać do higieny i dokładnego mycia rąk! Naukowcy z University of Michigan po swoich badaniach stwierdzili, że aż 95% z nas nie potrafi prawidłowo myć rąk. Oby to się zmieniło!

>>> Jak myć ręce w katolickim stylu?

Zobacz także
Wasze komentarze