6 powodów, dla których warto uczestniczyć we Mszy świętej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Czasami ludzie nie rozumieją po co iść na Mszę świętą. A kiedy już pójdą, to czasami się nudzą. Jeśli poznasz te 6 powodów, żadna Msza święta już nie będzie taka sama.

1. Bóg schodzi na ziemię i oddaje swojego Syna dla twojego zbawienia. Odnawia tajemnicę wcielenia, by być obecnym nawet w najmniejszym okruchu chleba i każdej kropli wina, przemienianych przez Ducha Świętego w Jego Ciało i Krew.

2. Wciąż uobecnia swoją mękę, byś mógł się z nią zjednoczyć. Nie tylko złączyć z Nim swoje cierpienia, ale całe swoje życie. I przez to otworzyć każdy obszar życia na Jego zbawienie, na Jego błogosławieństwo.

3. Eucharystia czyni cię bardziej wolnym od pokus, oczyszcza pamięć i wolę ze skłonności do złego. I jednocześnie umacnia w czynieniu dobra. Szatan nie ma wtedy do ciebie przystępu.

4. Dziękczynienie i wychwalanie Boga w Eucharystii dopełnia dziękczynienie, które składamy Bogu w czasie modlitwy. Bo Eucharystia jest szczytem dziękczynienia.

5. Składając na ołtarzu ofiarę ze swojego życia, masz udział w zasługach Chrystusa, w Jego ofierze. On błaga za tobą z takim samym krzykiem i z taką samą mocą, jak błagał na krzyżu za swoich nieprzyjaciół. Jego rany i Jego krew wciąż wołają o miłosierdzie i zbawienie dla ciebie.

6. Wszyscy święci i aniołowie łączą się w każdej modlitwie Eucharystycznej z tobą, wołając do Boga w twojej intencji.

6 powodów, dla których warto uczestniczyć we Mszy świętej
5.4 (89.48%) 116 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze