#rokpośdm [GALERIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Galerię ok. 1,5 tysiąca fotografii wykonanych podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i pozostałych punktów wizyty papieża Franciszka w Polsce można oglądać na stronie episkopat.pl Autorem zdjęć jest Marcin Mazur, oficjalny fotografa KEP na czas ŚDM i papieskiej wizyty w Polsce.

Rok temu  Papież Franciszek odbył w Polsce 5-dniową wizytę apostolską. Jego obecność związana była głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Ponadto Ojciec św. przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Modlił się na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau i odwiedził pacjentów szpitala dziecięcego w Prokocimu.

– Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przeglądając galerie zdjęć możemy przeżyć to jeszcze raz. Udostępnione zaś homilie i przemówienia papieskie są dodatkową mobilizacją, aby zejść z przysłowiowej kanapy – mówi rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Autorem zdjęć jest fotograf Konferencji Episkopatu Anglii i Walii Marcin Mazur, który był oficjalnym fotografem KEP na czas papieskiej pielgrzymki i ŚDM. Jak przypomina rzecznik KEP, fotografie można bezpłatnie pobierać i publikować podając jednie źródło M.Mazur/www.episkopat.pl

Wasze komentarze