fot. EpiskopatNews

Abp Skworc odwiedził małych pacjentów katowickiego szpitala

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, odwiedził dziś Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Swoje błogosławieństwo i modlitwę zaniósł m.in. na oddział onkologii, hematologii i chemioterapii.

Była to już trzecia wizyta abp Skworca w katowickim szpitalu z okazji wspomnienia św. Mikołaja. – Powoli staje się to już tradycją naszego ośrodka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni katowickiej kurii – informuje Beata Wojciechowska-Musik, specjalista ds. promocji GCZD.

Abp Skworc swoje dobre słowo skierował również do rodziców młodych pacjentów. Docenił ich miłość, poświęcenie i troskę o dzieci.

– Dzisiaj wspominamy postać św. Mikołaja. Przywołujemy go w tym dniu nie tylko dlatego, aby podarować dzieciom słodycze, ale przede wszystkim po to, by za jego wstawiennictwem prosić o dary duchowe, w tym także o łaskę zdrowia – mówił hierarcha podczas wizyty w szpitalu.

Dr hab. n. med. Grażyna Sobol-Milejska, kierownik Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, podkreślała, że wizyta abp Skworca daje „bezcenne wsparcie i nadzieję, które są tak ważnymi duchowymi darami dla podopiecznych i ich bliskich”.

Górnośląskie Centrum Zdrowi Dziecka może przyjąć 405 pacjentów, którzy są leczeni na siedemnastu oddziałach. Szpital działa od 1994 roku.

Abp Skworc odwiedził małych pacjentów katowickiego szpitala
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze