fot. EpiskopatNews

Abp Skworc odwiedził małych pacjentów katowickiego szpitala

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, odwiedził dziś Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Swoje błogosławieństwo i modlitwę zaniósł m.in. na oddział onkologii, hematologii i chemioterapii.

Była to już trzecia wizyta abp Skworca w katowickim szpitalu z okazji wspomnienia św. Mikołaja. – Powoli staje się to już tradycją naszego ośrodka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni katowickiej kurii – informuje Beata Wojciechowska-Musik, specjalista ds. promocji GCZD.

Abp Skworc swoje dobre słowo skierował również do rodziców młodych pacjentów. Docenił ich miłość, poświęcenie i troskę o dzieci.

– Dzisiaj wspominamy postać św. Mikołaja. Przywołujemy go w tym dniu nie tylko dlatego, aby podarować dzieciom słodycze, ale przede wszystkim po to, by za jego wstawiennictwem prosić o dary duchowe, w tym także o łaskę zdrowia – mówił hierarcha podczas wizyty w szpitalu.

Dr hab. n. med. Grażyna Sobol-Milejska, kierownik Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, podkreślała, że wizyta abp Skworca daje „bezcenne wsparcie i nadzieję, które są tak ważnymi duchowymi darami dla podopiecznych i ich bliskich”.

Górnośląskie Centrum Zdrowi Dziecka może przyjąć 405 pacjentów, którzy są leczeni na siedemnastu oddziałach. Szpital działa od 1994 roku.

Zobacz także
Wasze komentarze