Abp Budzik o akcji „Misyjny Budzik”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z apelem o większe zaangażowanie w pomoc krajom misyjnym, zwrócił się z okazji Niedzieli Misyjnej metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Włączył się on w inicjatywę Papieskich Dzieł Misyjnych „Misyjny Budzik”.

– Kilka lat temu udzielałem sakramentu bierzmowania młodzieży i otrzymałem w prezencie budzik, na którym było napisane, aby budzić wiarę w ludziach. Z okazji Niedzieli Misyjnej zwracam się do wszystkich wierzących z apelem: niech obudzi się wasza miłość i troska o misje, o którą proszą papieże – powiedział abp Budzik.

Zdjęcie: dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Tomasz Atłas oraz przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki

Inicjatywę „Misyjny Budzik”, poparł wcześniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. W roku, kiedy obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski, przypomniał, że powinniśmy nie tylko okazywać wdzięczność, ale też pamiętać, że chrzest niesie ze sobą konkretne zobowiązania do apostolstwa i do głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.

W pomoc misjom można zaangażować się przez cały rok, na przykład poprzez włączenie się w inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych: Żywy Różaniec dla Misji, wolontariat misyjny, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Misyjne Apostolstwo Chorych czy też akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. Szczegóły w internecie!

Abp Budzik o akcji „Misyjny Budzik”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze