Abp Stanisław Gądecki, fot. episkopat.pl

Abp Gądecki: Europa potrzebuje świadków chrześcijańskiej tożsamości

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, skierował list do uczestników II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi”, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”. Odbywa się w dniach 14-22 października w Częstochowie, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi i Krakowie.

W liście abp Gądecki zaznaczył, że przebywa w Rzymie na synodzie biskupów poświęconym młodzieży, dlatego nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w kongresie. Jednocześnie wyraził uznanie wobec organizatora za podjęcie trudu zorganizowania pierwszego kongresu i za decyzję o kontynuowaniu inicjatywy.

„Europa potrzebuje świadków swojej chrześcijańskiej tożsamości. To właśnie wierność dwutysiącletniemu dziedzictwu Christianitas może zapewnić jej i narodom ją zamieszkującym solidne podstawy do stabilnego, bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju. Mam nadzieję, że dzięki kongresowi głos kolejnych synów i córek Europy stanie się słyszalny na arenie międzynarodowej, przyczyniając się do umocnienia w Europejczykach świadomości wagi poruszanego zagadnienia” – podkreślił.

Na koniec abp Gądecki zapewnił uczestników o modlitwie i przesłał pasterskie błogosławieństwo.

„Europa Christi” to ruch powstały w marcu 2017 r. z inicjatywy ks. infułata Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Niedziela”. Jego głównym celem jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Pierwszy Kongres Ruchu „Europa Christi” odbył się od 19 do 23 października 2017 r. w Częstochowie, Łodzi i Warszawie.

Zobacz także
Wasze komentarze