Abp Gądecki: zmartwychwstanie to święto nadziei

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Życzenia ludzkiej życzliwości i pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością złożył wiernym archidiecezji poznańskiej abp Stanisław Gądecki. „Zmartwychwstanie to święto nadziei” – pisze w wielkanocnym przesłaniu metropolita poznański.

Abp Gądecki przypomina, że „nasz Pan pokonał śmierć i w ten sposób pokazał, że ostatnie słowo o ludzkim życiu nie należy do głuchego grobu, miejsca rozkładu i unicestwienia, ale do Niego – Zwycięzcy wszelkiej beznadziei. Chrystus wszedł w nowy, nieznany nam jeszcze, wymiar ludzkiej egzystencji i otwiera go przed nami”.

„Dlatego, choć nas zasmuca nieunikniona konieczność odejścia z tego świata, to jednak jesteśmy pewni, że śmierć przestała być metą. Stała się bramą do nowej rzeczywistości, której ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć” – czytamy w życzeniach metropolity poznańskiego.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że przeżywamy Jubileusz 1050-lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu. „Dziękujemy dobremu Bogu za orędzie wielkanocnej nadziei, które od czasów biskupa Jordana rozbrzmiewa na naszej ziemi. Cieszymy się, że jako uczniowie Zmartwychwstałego możemy je nadal głosić współczesnemu światu, tak bardzo potrzebującemu Chrystusa” – pisze abp Gądecki.

Metropolita poznański życzy też wszystkim „mocy Ducha Świętego do świadczenia każdego dnia o wierze, którą otrzymaliśmy i której wyznawanie jest naszą chlubą”.

Życzenia abp. Gądeckiego zostaną odczytane w parafiach archidiecezji poznańskiej w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Abp Gądecki: zmartwychwstanie to święto nadziei
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze