epa05633300 Armed security officials stand guard near the scene where at least five people were reportedly killed and 15 others were injured in a suicide attack targeting a vehicle carrying security personnel, in downtown Kabul, Afghanistan, 16 November 2016. EPA/JAWAD JALALI Dostawca: PAP/EPA.

Afganistan: co najmniej czterech zabitych w zamachu w Kabulu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 11 zostało rannych w środę rano w zamachu samobójczym na busa wiozącego przedstawicieli służb bezpieczeństwa w pobliżu budynku ministerstwa obrony w stolicy Afganistanu, Kabulu – podało afgańskie MSW.

Wśród ofiar śmiertelnych jest dwóch funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa – poinformował rzecznik MSW Sedik Sedikki, cytowany przez agencję AFP. Nie sprecyzował jednak, czy chodzi o policjantów czy żołnierzy.

Inne źródło rządowe przekazało, że pojazd należał do służb ochrony ważnych osób. W zamachu ucierpieli również cywile.

Według Sedikkiego zamachowiec, który poruszał się pieszo, w pewnym momencie rzucił się pod minibusa. Agencja Reutera podaje, również powołując się na przedstawiciela MSW, że terrorysta poruszał się na motorze.

Zamach nastąpił w środę rano, kiedy w Kabulu otwierane są urzędy. Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Ostatnio do serii zamachów w Kabulu doszło na początku września – w wyniku trzech ataków w ciągu doby śmierć poniosło 41 osób.

W sobotę celem ataku była baza Bagram, główna baza sił amerykańskich w Afganistanie, położona około 50 km na północ od Kabulu. W zamachu samobójczym śmierć poniosło czterech żołnierzy amerykańskich; 16 osób zostało rannych.

Do ataku na bazę Bagram, podobnie jak do zamachu na konsulat niemiecki w Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu, przyznali się talibowie.

Fot. PAP/EPA/JAWAD JALALI

Galeria (4 zdjęcia)
Afganistan: co najmniej czterech zabitych w zamachu w Kabulu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze