Afganistan: talibowie zabili dziewięciu policjantów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej dziewięciu policjantów zginęło, a dwóch zostało rannych w sobotę w oddzielnych atakach talibskich bojowników na dwa posterunki policji w prowincji Ghazni na wschodzie Afganistanu – poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Rzecznik gubernatora prowincji Arif Nuri sprecyzował, że talibowie przypuścili atak na posterunki sił bezpieczeństwa w sobotę wczesnym rankiem.

Jak dodał, w trwających blisko godzinę starciach, które wywiązały się po ataku, zginęło sześciu bojowników, a dziewięciu zostało rannych.

Afganistan: walki z Talibami w prowincji Ghazani (foto. PAP/EPA/SAYED MUSTAFA)

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid wziął na siebie odpowiedzialność za atak. Według niego w starciach zginęło 14 funkcjonariuszy afgańskiej policji, w tym obaj dowódcy atakowanych punktów kontrolnych.

W ostatnim czasie nasiliły się ataki na afgańskie siły bezpieczeństwa. We wtorek doszło do ataku talibów na posterunek wojskowy w prowincji Farah w zachodnim Afganistanie, w którym zginęło dziewięciu żołnierzy, a czterech zostało rannych. 19 października, co najmniej 43 afgańskich żołnierzy zginęło w ataku talibów na ich bazę na zachodzie prowincji Kandahar w południowym Afganistanie. Dwa dni wcześniej w zamachach talibskich bojowników na południowym wschodzie, w prowincjach Ghazni i Paktia w sumie zginęło ponad 80 osób, a 240 zostało rannych.

Afganistan: talibowie zabili dziewięciu policjantów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze