fot. Pixabay

Akcja modlitwy różańcowej oplata cały świat

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od 15 sierpnia do 7 października katolicy m.in w USA, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech będą codziennie się modlili w ramach akcji „Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę” – poinformował w komunikacie przesłanym Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, „Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę” rozpocznie się 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 7 października – w święto Matki Bożej Różańcowej.

„Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza do wspólnej międzynarodowej inicjatywy – do której przystępują już wierni katolicy m.in. w USA, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech – codziennego Różańca Świętego za Ojczyznę” – napisali organizatorzy. Dodali, że w Polsce w ostatnim dniu inicjatywy zostaną odprawione msze św. w intencji ojczyzny i publiczny różaniec na ulicach wielu miejscowości, jako „wypełnienie postanowienia zeszłorocznego Kongresu Różańcowego z Jasnej Góry”.

Zdaniem organizatorów akcji, wybór modlitwy różańcowej jako narzędzia duchowej walki o odrodzenie moralne Polski jest odpowiedzią na nauczanie prymasów: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Aby przyłączyć się do Krucjaty Różańcowej, należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ w zakładce „Dołącz do Krucjaty”.

Idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zrodziła się wśród osób świeckich w Lubaczowie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w 2011 r., a następnie została zaaprobowana przez Episkopat Polski podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, która obradowała na Jasnej Górze 25 sierpnia 2011 r. Wtedy też hierarchowie oddali inicjatywę pod opiekę paulinom z Jasnej Góry. Objęcie Krucjaty kuratelą zakonnicy potwierdzili w komunikacie wydanym 25 września 2011 r., w którym sprecyzowano zasady uczestnictwa i przystąpienia do ruchu.

Jak czytamy w wydanym wówczas oświadczeniu, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest „wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”. „Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic różańca, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej ojczyzny – Polski” – wyjaśnili paulini.

Dotychczas pisemną deklarację uczestnictwa w Krucjacie złożyło w Polsce 127 071 osób. 

Akcja modlitwy różańcowej oplata cały świat
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze