Andrzej Madej OMI i kampania „Misjonarz na Post” nagrodzeni przez Episkopat Polski

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
23 października 2019 r. wręczono medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Wśród nagrodzonych znaleźli się o. Andrzej Madej OMI oraz akcja „Misjonarz na Post”.
Kapituła medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” nagradza misjonarzy, którzy oddają całe życie misjom. Medale wręczane są w czterech kategoriach: „za zasługi w dziele misyjnym”, „pomoc modlitewna i duchowa”, „pomoc materialna i finansowa misjom” oraz „informacja medialna”.
W kategorii „dzieło misyjne” nagrodę otrzymał m.in.  o. Andrzej Madej OMI. Od 1994 r do 1997 r. pracował na Ukrainie, gdzie przyczynił się w pierwszych latach działania Kościoła, po odwilży, do jego wzrostu.
Od 1997 r. pracuje w Turkmenistanie, jako przełożony wspólnoty oblackiej i przedstawiciel watykańskiej dyplomacji. O. Madej swoją posługę sprawuje w duchu ewangelicznej wrażliwości, roztropności, dyplomacji i dialogu międzyreligijnego.

arch. Andrzej Madej OMI

W kategorii „pomoc modlitewna i duchowa” nagrodzona została misyjna kampania społeczna „Misjonarz na Post”, którą od sześciu lat organizuje redakcja „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl. „Misjonarz na Post” jest ogólnopolską akcją duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez np. modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia. Liczba uczestników akcji rośnie z roku na rok. W tym roku wzięło w niej udział prawie 20 tys. osób.

fot. Flickr (EpiskopatNews)

– O wsparciu dla misji mówi się najczęściej w kontekście materialnym, bo przecież do wybudowania kościołów, kaplic czy szpitali potrzebne są środki. Pamiętamy jednak, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata – komentuje przyznanie medalu o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca akcji, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.
Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz innych mediów katolickich. Medal otrzymała również zaprzyjaźniona Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z poznańskiego Junikowa.

Jacek Jarosz/Redemptoris Missio

Zobacz także
Wasze komentarze