Antoninów: bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych znajdujące się na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Fundacja Kapucyńska organizuje akcję już po raz piąty. Za każdym razem sprzątanych jest ok. 200 grobów.

Już w najbliższą sobotę 21 października bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych znajdujące się na Cmentarzu Południowym. W zeszłym roku w sprzątaniu uczestniczyło 13 bezdomnych, kilkoro wolontariuszy fundacji i duszpasterz bezdomnych brat M. Gawroński. 

Fundacja Kapucyńska organizuje taką akcję już po raz piąty. Za każdym razem sprzątanych jest ok. 200 grobów. Akcja trwa zwykle pięć godzin – tyle zajmuje całej ekipie staranne umycie tabliczek, wymiana zniszczonych krzyży, zasadzenie na każdym grobie chryzantem i zapalenie zniczy.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego działa przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie od 2010 r. Misją Fundacji jest kontynuowanie dzieła rozpoczętego przez Błogosławionego, troska o drugiego człowieka, a szczególnie o ludzi wykluczonych społecznie. Osobami, które korzystają ze wsparcia Fundacji są głównie ludzie bezdomni i ubodzy. Jej fundatorem jest Radosław Pazura.

Antoninów: bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze