ROME, ITALY – APRIL 06: Pope Benedict XVI waves to the faithful gathered at the Colosseum during the Way Of The Cross procession on Good Friday April 6, 2012 in Rome, Italy. The traditional Catholic procession on Good Friday recalls the crucifixion of Jesus Christ ahead of Sunday’s Easter holiday. (Photo by Franco Origlia/Getty Images)

Arcybiskup rozwiewa wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Benedykta XVI

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Benedykt XVI ma się w miarę dobrze – donosi abp Gänswein, dementując w ten sposób pogłoski o poważnym i pogarszającym się stanie zdrowia papieża-seniora. Niektóre portale internetowe poszły w ostatnim czasie w swoich spekulacjach za daleko, informując, że Benedykt XVI umiera.

Benedykt XVI nadal trwa na modlitwie w klasztorze Mater Ecclesiae, wolny od plotek pewnych osób, zaś jego sekretarz osobisty a zarazem Prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein dementuje alarmistyczne doniesienia niektórych mediów – donosi w serwisie agencji acistampa Angela Ambrogetti.

Watykanistka powołuje się na wypowiedź arcybiskupa Gänsweina, który zdecydowanie zaprzecza jakoby papież-senior znajdował się w bezpośrednim zagrożeniu życia. Jednocześnie wyjaśnia, że słowa wypowiedziane przed kilkoma miesiącami, iż Benedykt XVI „gaśnie jak świeca” dotyczą sytuacji osoby w podeszłym wieku, która każdego dnia staje się słabsza. Dodaje, że w minionym tygodniu przebywał u niego jego starszy brat, prał. Georg Ratzinger, który wczoraj wyruszył w drogę powrotną do Ratyzbony.

fot. Franco Origlia/Getty Images

Arcybiskup rozwiewa wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Benedykta XVI
4 (66.67%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze