Argentyna wygrywa Mundial! Spełniony sen Messiego! 6 bramek w finale i karne

Wielki mecz, finał-marzenie zagrali dla kibiców na całym świecie Francuzi i Argentyńczycy, ale jednak to ci drudzy zwyciężyli, pokonując w rzutach karnych Francję 4-2. Mecz pełen dramaturgii jest świętem wszystkich Argentyńczyków, którzy liczą czas „od mundialu do mundialu”, w tym Lionela Messiego, który o to trofeum walczył przez 17 lat kariery reprezentacyjnej.

Pierwsza połowa należała do ekipy z Ameryki Południowej. Bramki strzelali najpierw Messi, a później Angel Di Maria. Argentyna grała świetne spotkanie i nic nie wskazywało na to, że pod koniec drugiej połowy Francuzi zdołają strzelić najpierw kontaktową, a potem wyrównującą bramkę! Dokonała tego Francuska Supergwiazda Kylian Mbappe – najpierw w 80. a potem w 81. minucie.

Polski sędzia Szymon Marciniak zarządza dogrywkę, w której ponownie zaatakowali Argentyńczycy i strzelili bramkę w 108 minucie meczu. Jednak i na tym się nie skończyło, bo genialny Kylian Mbappe zdołał strzelić bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem, w 118 minucie meczu.

Doprowadził tym samym do rzutów karnych, w których lepsi okazali się Argentyńczycy i wygrali konkurs 4-2.