epa05748948 Austrian-born US actor and former politician Arnold Schwarzenegger (C) greets Pope Francis (L) during the Pontiff’s Wednesday General Audience in Nervi Hall at the Vatican, Vatican City, 25 January 2017. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Arnold Schwarzenegger u papieża Franciszka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Amerykański aktor austriackiego pochodzenia Arnold Schwarzenegger i chór anglikańskiego opactwa Westminster uczestniczyli w dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszka w Watykanie.

Schwarzenegger zasiadł w pierwszym rzędzie na watykańskiej auli Pawła VI. „Arnie”, jak nazywają go fani, był ubrany ciemny garnitur, białą koszulę i zielony krawat. Światowe media spekulują, że 69-letni odtwórca głównej roli w cyklu filmów science fiction pt. „Terminator” może zostać ambasadorem USA przy Stolicy Apostolskiej.

Gwiazda Hollywood i były gubernator stanu Kalifornia jest jednym z kandydatów na to stanowisko. Miałby być następcą Kena Hacketta, który niedawno został odwołany. Po wyborze na urząd prezydenta USA to Donald Trump mianuje nowego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej.

Schwarzenegger jest katolikiem. Od lat wspomaga Kościół katolicki znacznymi sumami pieniędzy. Ostatnio będąc w Austrii odwiedził niespodziewanie opactwo cystersów w Rein w kraju związkowym Steiermark.

Podczas audiencji papież pozdrowił też chór anglikańskiego opactwa Westminster. Zespół zaśpiewa dzisiaj podczas nieszporów ekumenicznych pod przewodnictwem Franciszka w bazylice św. Pawła za Murami, z udziałem przedstawicieli innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich obecnych w Rzymie. Nabożeństwo zakończy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Arnold Schwarzenegger u papieża Franciszka
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze