Palestyna: Banksy i jego nowe dzieło

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Tajemniczy i jednocześnie znany artysta, Banksy, pokazał swoje kolejne dzieło, tym razem na granicy Izraela i Palestyny. Tym samym wpisał się w najnowszą dyskusję o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. 

Artysta nie pierwszy raz zaskakuje swoimi dziełami, które zawsze pojawiają się nagle, w różnych miejscach świata, nie pozostawiając widza obojętnym. Tak było w wielu przypadkach. 

Dover, England.

A post shared by Banksy (@banksy) on

Tym razem jednak artysta stworzył dwa korespondujące ze sobą dzieła. Na murze dzielącym Izrael i Palestynę Banksy stworzył artystyczne graffiti, na którym widzimy pulchne aniołki (tak bardzo znane z barokowego stylu obecnego we wielu kościołach), które próbują otworzyć mur jak bramę. 

Fot. streetartnews.net

Na drugim graffiti, które umieścił w Betlejem, blisko Groty Mlecznej, widzimy napis „Pokój na świecie. Zależny od warunków i regulaminu”. 

Bethlehem 2017. #peaceonearth

A post shared by Banksy (@banksy) on

Cały projekt nosi nazwę „Alternativity”, co wiele osób odczytuje jako przesłanie artysty na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Dzieła tego „grafficiarza” zawsze wywołują dyskusję, ponieważ sztuka, którą reprezentuje, zawsze komentuje w bieżący dyskurs. Trudno o bardziej trafne dzieło w miejscu, które wydało na świat „Księcia Pokoju”, a które jednocześnie jest teraz epicentrum konfliktów na wielu polach. 

Fot. streetartnews.net

Palestyna: Banksy i jego nowe dzieło
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze