Budapeszt, Wêgry, 04.07.2017. Premier RP Beata Szyd³o przemawia podczas konferencji prasowej po spotkaniu wyszehradzkiej czwórki z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim w Budapeszcie, 4 bm. Spotkanie dotyczy³o miêdzy innymi zwalczania terroryzmu i ekstremizmu, polityki migracyjnej oraz wspó³pracy V4 z Egiptem. (sko) PAP/Pawe³ Supernak

Beata Szydło: jestem spokojna o Polskę

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Patrzę w tej chwili ze spokojem na przyszłość rządu, dlatego że plan, który realizujemy, przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami – powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Według niej o tym, iż rząd zmierza w dobrym kierunku świadczą m.in. wyniki gospodarcze i nastroje wśród obywateli.

Premier była pytana w radiowej Jedynce, czy listopadowa „ocena rządu” zapowiedziana na kongresie PiS w Przysusze oznacza, że to ona będzie oceniać, czy że będzie oceniana. „Ocena rządu dzieje się na bieżąco, a partia, która tworzy rząd ma obowiązek spełniania tej funkcji kontrolnej. Taka jest rola partii i polityków, którzy są odpowiedzialni i tak się też dzieje na co dzień. Ja oceniam również moich ministrów, moich wiceministrów i każdy z nas, każdy, kto jest członkiem rządu, musi pamiętać o tym, że jesteśmy na służbie, jeżeli nie realizujemy tego, do czego się zobowiązaliśmy, to po prostu możemy liczyć się z tym, że trzeba będzie odejść” – odpowiedziała Szydło.

Zaznaczyła, że sama w tej chwili patrzy ze spokojem na przyszłość rządu, dlatego że „plan, który realizujemy, przebiega zgodnie z tymi założeniami, z harmonogramem, który przyjął rząd na początku tego roku; ministrowie realizują poszczególne etapy tego projektu”.

„Oczywiście mamy świadomość, że są decyzje, które wymagają wielkiej determinacji, że są też i trudności, i przeszkody, ale od tego jesteśmy, by je pokonywać. Natomiast i wyniki gospodarcze rządu i nastroje wśród obywateli pokazują, że rząd zmierza w dobrym kierunku, a wczorajsza wizyta Donalda Trumpa potwierdziła, że Polska jest ważnym krajem, krajem, który Donald Trump wybrał jako pierwszy do odwiedzenia Europy, tej części naszego kontynentu. To pokazuje pozycję Polski” – dodała szefowa rządu.

Szydło była również pytana o fakt, iż nie miała swojego wystąpienia na kongresie partii. „Ja nie postrzegam tego w ten sposób. Nie zawsze muszę wygłaszać wystąpienia wtedy, kiedy dzieje się coś istotnego z punktu widzenia PiS” – powiedziała premier. Jak dodała, ponieważ rząd koncentruje się w tym roku na rozwoju i gospodarce, „rzeczą naturalną jest, że minister odpowiedzialny za sprawy gospodarcze i za rozwój przygotował propozycje, które zostały przedstawione na kongresie”. 

Fot. PAP/Paweł Supernak

Beata Szydło: jestem spokojna o Polskę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze