fot. Lena Klimkeit/ PAP/DPA.

Benedykt XVI o „znakach duchowej siły Antychrysta”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak „duchowej siły Antychrysta” – to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukaże się w Niemczech już jutro, a w innych krajach – w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem „Życie” w dniu swych 93. urodzin – 16 kwietnia.

fot. cathopic

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim włoski dziennik „La Repubblica”, który kolejną wypowiedź nazwał „powrotem Ratzingera”.

W rozmowie z Seewaldem powiedział on: „Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym. Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa”.  Dodał, ze to samo odnosi się do „aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium”. „Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką” – oświadczył Benedykt XVI.

Zobacz także
Wasze komentarze