Leśnicy oraz biolodzy ze stowarzyszenia Wilk, przygotowali do transportu i wypuszczenia na wolność dwa wilki, leczone w ośrodku rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku. Basior Mikołaj trafił do ośrodka po wypadku, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Bieszczady: dwoje dzieci zostało pogryzionych przez wilka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prawdopodobnie wilk zaatakował we wtorek wieczorem dwoje dzieci w wieku ośmiu i dziesięciu lat w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup w Bieszczadach – poinformowała PAP rzeczniczka podkarpackiej policji nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel.

Zwierzę zostało zastrzelone przez myśliwego. Poszkodowane dzieci przebywają w szpitalu w Lesku; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„8-letnia dziewczynka została zaatakowana w miejscowości Strzebowiska. Natomiast w leżącej kilkaset metrów dalej wsi Przysłup zwierzę pogryzło 10-letniego chłopca” – powiedziała rzeczniczka.

Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu pojawił się policjant-dzielnicowy oraz myśliwy, który posiada zgodę Ministerstwa Środowiska na odstrzał wilków. Zwierzę zostało wytropione i zastrzelone.

„Zastrzelone zwierzę przekazano do miejscowego nadleśnictwa. Stamtąd zostanie przekazane do lekarza weterynarii, który przeprowadzi jego sekcję i sprawdzi, czy było zdrowe” – mówiła Tabasz-Rygiel.

Według szacunków Lasów Państwowych w lasach Podkarpacia bytuje przeszło 680 wilków.

Bieszczady: dwoje dzieci zostało pogryzionych przez wilka
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze