fot. Joel Muniz/unsplash

Bp Andrzej Kaleta: Pan Bóg ofiarował nam mapę życia – Pismo Święte

Pan Bóg ofiarował nam szczególną mapę życia – jest nią Pismo Święte. Im częściej weryfikujemy nasze życie z Biblią, tym mniejsze będzie niebezpieczeństwo zabłądzenia albo rozminięcia się z celem naszego wędrowania – mówił dzisiaj bp Andrzej Kaleta w sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie, przewodnicząc Mszy św. w Niedzielę Słowa Bożego.

Jak zauważył, od odniesień do Biblii każdy z nas powinien rozpoczynać swoje życiowe wybory i decyzje. To tym bardziej ważne, że współczesny świat, w tym Europa uległ ogromnej laicyzacji począwszy od epoki, która „sama siebie nazwała oświeceniem” po dzisiejszą współczesną Europę, która „na naszych oczach staje się cienistą krainą śmierci, mimo materialnego bogactwa”. 

>>> Abp Adrian Galbas: oby każdy dzień był dniem Słowa Bożego

– Bo zasłonięty, odrzucony został Bóg. Św. Jan Paweł II mówił wprost o cywilizacji śmierci, wzywając zarazem do nowej ewangelizacji, czyli nowego oświecenia  zsekularyzowanego świata Słowem Bożym. Chrześcijaństwo jest bowiem zbudowane na Bożym Objawieniu, czyli na słowie – tłumaczył biskup.

Bp Andrzej Kaleta, Fot. Yt/screen//Polskie Radio Kielce

Mówił także o zagubieniu współczesnego człowieka, który odrzucił Boga, o człowieku poszukującym różnych ideologii, filozofii, w nadziei pozyskania szczęścia, ale „to wszystko przemija, a wraz z tym przemijaniem w rękach pozostaje pustka”.

– Prawdziwe światło, które oświeca mroki ciemności pochodzi od Boga i Jego Objawienia zawartego w Biblii czyli w Słowie Bożym. To objawienie jest dla nas światłem zawierającym w sobie nadzieję na wyjście z mroków, czyli nadzieję zabawienia – podkreślał bp Kaleta. Odwoływał się także  do bulli Papieża Franciszka  „Nadzieja zawieźć nie może” i do Roku Jubileuszowego przeżywanego pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Jednym ze znaków nadziei, jak wskazał, jest Słowo Boże; zapytywał, jaki jest nasz osobisty stosunek do Pisma Świętego, jak się do niego odnosimy?

Przypomniał, że Słowo Boże jest inne niż ludzkie, niż to zasłyszane w telewizji, zaczerpnięte z Internetu.

– Słowa ludzkie się zmieniają, a Słowo Boże trwa. Ono się nie zmienia. Ze Słowa Bożego początek bierze nasza wiara – podkreślał bp Andrzej Kaleta. 

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze