OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bp Balcerek: fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy, a nawet z całego świata. Młodzież pragnąca wartości, szukająca modlitwy lgnie do Taizé” − powiedział bp Grzegorz Balcerek podczas Mszy św. sprawowanej dla młodych pielgrzymów wyjeżdżających na 39. Europejskie Spotkanie Młodych w Rydze.

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu na Eucharystii zgromadzili się młodzi uczestnicy spotkania w stolicy Łotwy.

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej podkreślił, że po raz pierwszy spotkanie młodych odbywa się w kraju, w którym żyje znacząca liczba chrześcijan prawosławnych. „Łotwa to kraj charakteryzujący się silnymi więziami we wzajemnych relacjach uczniów Chrystusa, katolików, luteran i prawosławnych” − podkreślił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.

Zauważył, że na spotkanie w Rydze młodych wspólnie zaprosili przedstawiciele Kościoła katolickiego, luteranie, baptyści oraz prawosławni.

Bp Balcerek życzył młodym, by w czasie kolejnego etapu Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zainicjowanej przez br. Rogera, na nowo odkryli, że Jezus jest miłością. „Bądźcie apostołami Chrystusa we wspólnotach, w których spędzicie ten czas spotkania i modlitwy” − zaapelował kaznodzieja.

Na spotkanie organizowane przez wspólnotę z Taize z archidiecezji poznańskiej wyjechało ok. 170 osób.

Wcześniej, w nocy z 25 na 26 grudnia, do Rygi udało się 40 wolontariuszy z archidiecezji poznańskiej.

Europejskie Spotkanie Młodych w Rydze potrwa od 28 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017 r.

Europejskie Spotkania Młodych, organizowane przez Wspólnotę z Taizé, odbywają się od 1978 r. na przełomie starego i nowego roku, każdorazowo w innym mieście naszego kontynentu. Po raz pierwszy młodych chrześcijan europejskich gościł Paryż.

Bp Balcerek: fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze