Fot. pexels

Bp Jeż do pracowników mediów: ważna jest miłość i fascynacja światem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W pracy dziennikarza ważna jest miłość do ludzi, nawet do tych, z którymi się spieramy i którzy nas denerwują – mówił do ludzi mediów biskup tarnowski Andrzej Jeż. Biskup Jeż spotkał się z pracownikami radia, telewizji, prasy i portali internetowych.

Bp Jeż podkreślił, by podejmując różne tematy, dziennikarze od razu nie wydawali wyroku. Wskazywał, że potrzeba dużej ostrożności, obiektywizmu, żeby kogoś nie skrzywdzić, nie zadać cierpienia. „Widziałem wielu ludzi złamanych i zniszczonych, którzy okazali się niewinni i trudno później przywrócić im godność” – dodał. 

Biskup mówił też, że w tej pracy ważna jest miłość i fascynacja światem, który opisują dziennikarze. Podkreślił, że bardzo dużo zależy od tego, w jaki sposób dziennikarze przygotowują informacje. „Gdy podchodzimy do jakiegoś wydarzenia my go zabarwiamy sobą. Ważne jest, żeby mieć tego świadomość. Gdy przekazujemy wydarzenia uruchamiajmy najlepsze pokłady naszej osoby” – dodał. 

Ordynariusz diecezji tarnowskiej mówił również do ludzi mediów, że mają możliwość pracy nad człowiekiem. Podkreślił, żeby zauważali odbiorcę. „Dziś jest to bardzo ważne, żeby ludzi nie podburzać, nie wprowadzać ich w niewłaściwe stany emocjonalne”. Także dlatego bp Jeż prosił ludzi mediów, by akcentowali to, co jest dobre w ludziach. 

Spotkanie ludzi mediów z biskupem to inicjatywa Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Zobacz także
Wasze komentarze