komputer laptop

Zdjęcie poglądowe Fot pixabay

Bp Jeż: zniesławienie, szydzenie i hejt – to nowe formy prześladowania za wiarę

„Zniesławienie, wyśmiewanie, opluwanie, szydzenie i tzw. hejt – to nowe formy prześladowania za wiarę i prawdę” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu. W tym roku nie było spotkania rodzin przy Papieskim Ołtarzu. Z powodu pandemii Msza św. została odprawiona w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Podczas uroczystości odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W homilii bp Jeż mówił, że także dziś wiele osób jest prześladowanych za wiarę i w różny sposób próbuje się „zakneblować usta głosicielom Bożej prawdy”.

„Osoby otwarcie mówiące o godności człowieka i prawie do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, osoby upominające się o ochronę i uznanie wartości naturalnej rodziny i małżeństwa, osoby przypominające także o godności ludzkiego ciała, którego nie można traktować jak przedmiot do użycia – te osoby stają nieraz wobec ryzyka utraty pracy, wykluczenia na margines społeczny, pozbawienia możliwości robienia kariery zawodowej i pełnienia znaczących stanowisk” – powiedział.

>>> Komputer, szatan i błogosławieństwo

Biskup tarnowski Andrzej Jeż podkreślił, że wielu słabszych być może podda się, będzie szukać kompromisu, ale jak mówił hierarcha – cały jednak problem leży w tym, że to, co nieraz wydaje się dobre, wcale takie w rzeczywistości nie jest.

„Bardzo przemyślna jest pod tym względem taktyka działania szatana. Wie on, że najskuteczniejsze jest pozorowanie dobra, rozmiękczanie prawdy i moralności, rozmywanie pojęć, pozostawianie ich i zarazem podkładanie pod nie zupełnie nowych znaczeń” – mówił.

Bp Jeż podkreślił, że sytuacja związana z pandemią rodzi wiele obaw. Hierarcha zachęcał, by starać się wykorzystać tę sytuację pozytywnie, również dla wydobywania pokładów dobra w relacjach małżeńskich i rodzinnych.

komputer laptop

Fot. pixabay

„Faktem jest, że dla wielu rodziców bardzo trudne stało się teraz godzenie pracy zawodowej z przejęciem całkowitej odpowiedzialności za różne poziomy funkcjonowania ich dzieci, łącznie z przejęciem wielu zadań szkoły. Pojawiły się w tej sytuacji przemęczenie i stres. Patrząc jednak na to od strony pozytywnej, pojawia się również w tej sytuacji możliwość zbudowania jeszcze silniejszych więzów pomiędzy rodzicami a dziećmi, okazja do dłuższej rozmowy. Taka sama możliwość jawi się w perspektywie umacniania więzi i miłości pomiędzy małżonkami” – dodał.

>>> Pudełka szczęścia i komputery dla dzieci – prezenty od Caritas dla najmłodszych

Biskup zachęcał, by czerpać moc z wiary. „Święty Paweł powie wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. To zapewnienie odnosi się także do życia rodzinnego i małżeńskiego” – podkreślił.

Podczas Mszy świętej zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie.

„To właśnie przede wszystkim wierność przysiędze małżeńskiej sprawia, że małżonkowie potrafią nie tylko oprzeć się różnym przeciwnościom życiowym, ale również mogą jeszcze bardziej umacniać się we wzajemnej miłości” – powiedział bp Andrzej Jeż.

>>> Ukryte działania. Gdy komputer nosi spódnicę

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze