Fot. freepik

Bp Kleszcz: kryzysy mogą umacniać to, co w nas dobre

– Weryfikacją tego, która budowla jest lepsza, jest burza, są trudności życiowe, są kryzysy. W naszym życiu również przyjmujmy różne kryzysy i trudności jako łaskę do weryfikacji, do umocnienia tego, co w nas jest dobre – mówił bp Piotr Kleszcz podczas czwartkowej Mszy św. w łódzkiej katedrze.

W czwartkowy poranek Mszy św. w łódzkiej katedrze przewodniczył bp Piotr Kleszcz, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. Liturgię koncelebrowali rektorzy, wychowawcy, profesorowie i wykładowcy łódzkich seminariów duchownych.

W homilii hierarcha nawiązał do Liturgii Słowa. Zwrócił uwagę, że Jezus pokazuje, iż większe znaczenie od obietnic i deklaracji mają konkretne czyny. – Pan Jezus chce nas przekonać i zapewnia nas, że większą radość dają konkretne czyny i fakty niż obietnice i deklaracje. Jezus mówi: nie tylko ten, kto Mnie słucha, jest tym, który jest Mi miły. Nie ten, który mówi do Mnie i obiecuje Mi, ale ten, który wypełnia słowa – tłumaczył duchowny.

>>> Bp Piotr Kleszcz: kończy się rok jubileuszowy, ale wciąż mamy nadzieję

Bp Kleszcz podkreślił, że chrześcijanin powinien budować swoje życie na Chrystusie. – Wszyscy wiemy o tym, że ważne jest dla nas, abyśmy budowali na skale, na Jezusie Chrystusie. Jak się buduje na skale? Słucha się i wypełnia – mówił.

Odwołując się do ewangelicznego obrazu domu zbudowanego na skale i na piasku, wskazał, że prawdziwym sprawdzianem fundamentów są życiowe trudności. – Dwaj ludzie: jeden buduje na piasku, być może cztery patyki, rach-ciach i zbudowany dom, jakiś cień jest. Natomiast ci, którzy budują na skale, robią to mozolnie, kamień po kamieniu, z trudem, ale w sposób rzetelny. Weryfikacją tego, która budowla jest lepsza, jest burza, są trudności życiowe, są kryzysy – podkreślił biskup.

Dodał, że kryzysy mogą być także okazją do duchowego umocnienia. – W naszym życiu również przyjmujmy różne kryzysy i trudności jako łaskę do weryfikacji, do umocnienia tego, co w nas jest dobre – mówił bp Kleszcz.

>>> Bp Piotr Kleszcz: sakramentu namaszczenia chorych nie należy traktować w sposób magiczny

W czwartkowych liturgiach w łódzkiej katedrze uczestniczą alumni łódzkich seminariów duchownych: Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Łodzi oraz Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, tzw. Seminarium 35+.

Czwartek, który w tradycji Kościoła jest dniem pamiątki ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, ma być obchodzony w archidiecezji łódzkiej jako Dzień Eucharystii. Apelował o to kard. Konrad Krajewski, który podczas tegorocznej Mszy Krzyżma prosił duchownych diecezjalnych i zakonnych, aby w tym dniu podczas wszystkich Mszy św. Komunia św. była udzielana wiernym pod dwiema postaciami. Jak wskazywał, ma to pomóc w pełniejszym odczytaniu daru Sakramentu Ołtarza.

Google News
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!

Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze