Fot. freepik
Bp Kleszcz: kryzysy mogą umacniać to, co w nas dobre
– Weryfikacją tego, która budowla jest lepsza, jest burza, są trudności życiowe, są kryzysy. W naszym życiu również przyjmujmy różne kryzysy i trudności jako łaskę do weryfikacji, do umocnienia tego, co w nas jest dobre – mówił bp Piotr Kleszcz podczas czwartkowej Mszy św. w łódzkiej katedrze.
W czwartkowy poranek Mszy św. w łódzkiej katedrze przewodniczył bp Piotr Kleszcz, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. Liturgię koncelebrowali rektorzy, wychowawcy, profesorowie i wykładowcy łódzkich seminariów duchownych.
W homilii hierarcha nawiązał do Liturgii Słowa. Zwrócił uwagę, że Jezus pokazuje, iż większe znaczenie od obietnic i deklaracji mają konkretne czyny. – Pan Jezus chce nas przekonać i zapewnia nas, że większą radość dają konkretne czyny i fakty niż obietnice i deklaracje. Jezus mówi: nie tylko ten, kto Mnie słucha, jest tym, który jest Mi miły. Nie ten, który mówi do Mnie i obiecuje Mi, ale ten, który wypełnia słowa – tłumaczył duchowny.
>>> Bp Piotr Kleszcz: kończy się rok jubileuszowy, ale wciąż mamy nadzieję
Bp Kleszcz podkreślił, że chrześcijanin powinien budować swoje życie na Chrystusie. – Wszyscy wiemy o tym, że ważne jest dla nas, abyśmy budowali na skale, na Jezusie Chrystusie. Jak się buduje na skale? Słucha się i wypełnia – mówił.
Odwołując się do ewangelicznego obrazu domu zbudowanego na skale i na piasku, wskazał, że prawdziwym sprawdzianem fundamentów są życiowe trudności. – Dwaj ludzie: jeden buduje na piasku, być może cztery patyki, rach-ciach i zbudowany dom, jakiś cień jest. Natomiast ci, którzy budują na skale, robią to mozolnie, kamień po kamieniu, z trudem, ale w sposób rzetelny. Weryfikacją tego, która budowla jest lepsza, jest burza, są trudności życiowe, są kryzysy – podkreślił biskup.
Dodał, że kryzysy mogą być także okazją do duchowego umocnienia. – W naszym życiu również przyjmujmy różne kryzysy i trudności jako łaskę do weryfikacji, do umocnienia tego, co w nas jest dobre – mówił bp Kleszcz.
>>> Bp Piotr Kleszcz: sakramentu namaszczenia chorych nie należy traktować w sposób magiczny
W czwartkowych liturgiach w łódzkiej katedrze uczestniczą alumni łódzkich seminariów duchownych: Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Łodzi oraz Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, tzw. Seminarium 35+.
Czwartek, który w tradycji Kościoła jest dniem pamiątki ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, ma być obchodzony w archidiecezji łódzkiej jako Dzień Eucharystii. Apelował o to kard. Konrad Krajewski, który podczas tegorocznej Mszy Krzyżma prosił duchownych diecezjalnych i zakonnych, aby w tym dniu podczas wszystkich Mszy św. Komunia św. była udzielana wiernym pod dwiema postaciami. Jak wskazywał, ma to pomóc w pełniejszym odczytaniu daru Sakramentu Ołtarza.
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
Kard. Ryś: czyny nie wystarczą, potrzeba relacji z Jezusem
Ekspert: uzależnienie od nikotyny jednym z najważniejszych problemów zdrowia publicznego
Messi gra na Mundialu w korkach, które zostały pobłogosławione





Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny