Zdjęcie: bp Solarczyk, fot. EKAI.pl

Bp Solarczyk do maturzystów: ważne jest powołanie, które Bóg wam zawierza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk na swoim profilu społecznościowym życzył we wtorek maturzystom spokoju i mądrości, aby w czasie egzaminów mogli wykazać się swoją wiedzą dzięki czemu zrealizują plany związane z dalszą edukacją.

„Życzę wam, aby egzaminy maturalne były czasem wielkiego pokoju, abyście ze spokojem mogli wykazać się swoją wiedzą, aby to wszystko, co przyniosą efekty egzaminów maturalnych, pomogło zrealizować nadzieje, plany i zamierzenia związane z dalszą edukacją” – powiedział bp Solarczyk.

Podkreślił, że ważniejsze od wyników egzaminów jest życia będące darem Boga. „Czy będzie chodziło o kierunek studiów, czy różne inne życiowe decyzje, pamiętajcie, że ważne jest wasze życie, ważne jest powołanie, które Bóg wam zawierza, aby to, co już wam ofiarował, jeszcze piękniej się rozwijało” – powiedział bp Solarczyk

Życzył także maturzystom, aby z otwartością przyjęli to, co Bóg będzie chciał im jeszcze ofiarować.

Zapewnił ich także o modlitwie i życzliwości różnych środowisk.

Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży modlił się za maturzystów w pierwszy i drugi dzień egzaminów w czasie mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej.

W poniedziałek modlił się za nich także o. Jacek Wolan SP w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a bp Jan Piotrowski podczas eucharystii w kaplicy Matki Bożej Łaskawej – patronki Kielc.

Wsparcie duchowe zapewniają im także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Do tegorocznej matury zgodnie z deklaracjami przystąpiło 272 tys. absolwentów liceów i techników oraz abiturienci z wcześniejszych roczników. Sesja egzaminacyjna zakończą się 29 czerwca.

Zobacz także
Wasze komentarze