Brazylia: w wyniku zamieszek w więzieniu zginęło 9 osób

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 9 osób zginęło a kolejnych 14 zostało rannych podczas zamieszek, do których doszło w poniedziałek w więzieniu w rejonie Goiania, w stanie Goias w Brazylii – poinformowała agencja EFE.

Grupa więźniów, odbywająca karę w półotwartym reżimie więziennym, starła się z więźniami z rywalizującego gangu. W trakcie walk podpalono także wyposażenie więzienia. Cześć rodzin więźniów o zamieszkach dowiedziała się bezpośrednio od więźniów za pomocą komunikatorów internetowych. W pierwszych informacjach o zamieszkach donoszono o ucieczce 34 osób. Obecnie sytuacja jest już opanowana – poinformowały miejscowe władze.

W ubiegłym roku, w styczniu, w Brazylii doszło do zamieszek w więzieniach zlokalizowanych w trzech stanach, podczas których życie straciło ponad 130 osób. Najgorsza masakra miała miejsce dokładnie rok temu w kompleksie więziennym w Compaj, w mieście Manaus, w którym w walkach między rywalizującymi gangami zginęło 56 więźniów. Wśród przyczyn zamieszek wymienia się przeludnienie i złe warunki panujące w kompleksach penitencjarnych w Brazylii.

 

Zobacz także
Wasze komentarze