Fot. EPA/DIVYAKANT SOLANKI

Burkina Faso: atak na kościół. Sześć ofiar, w tym duchowny

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Niezidentyfikowani uzbrojeni mężczyźni zaatakowali kościół protestancki w mieście Silgadj w prowincji Soum w północnej części Burkina Faso. Zabili co najmniej sześć osób, w tym pastora i jego dwóch synów, a dwie kolejne uważa się za zaginione. Po ataku sprawcy zbiegli na motorze w kierunku sąsiedniego Mali.

Nadal nie ma też wiadomości o losie ks. Joela Yougbarè, proboszcza w Djibo, stolicy prowincji Soum, porwanego 17 marca. Ordynariusz tamtejszej diecezji Dori bp Laurent Dabirè zdementował informację rozpowszechnianą przez niektóre media społecznościowe o znalezieniu ciała uprowadzonego kapłana.

W Burkina Faso dochodzi do coraz większej liczby ataków na wspólnoty chrześcijańskie. W Wielki Piątek podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w jednej z wiosek uzbrojeni mężczyźni weszli do kościoła, oddzielili mężczyzn od kobiet i dzieci oraz zabili cztery osoby, które próbowały uciec. Przed opuszczeniem wsi bandyci splądrowali ją.

Ponadto między 31 marca a 2 kwietnia w okolicach miasta Arbinda, na północy Burkina Faso, przy granicy z Mali, co najmniej 62 osoby zginęły w ataku dżihadystów i walkach, jakie wybuchły w jego wyniku.

Zobacz także
Wasze komentarze