EPA/CRISTIAN HERNANDEZ

Caritas Polska zebrał ćwierć miliona złotych na pomoc dla Wenezueli

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ćwierć miliona złotych na pomoc dla mieszkańców ogarniętej kryzysem Wenezueli zebrał Caritas Polska podczas charytatywnego koncertu „Polska pomaga”, który odbył się 28 kwietnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zbiórka pieniędzy jednak nadal trwa.

Jak poinformowało biuro prasowe Caritasu Polska w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli.

„Ich obecna sytuacja jest dramatyczna, a oni sami nie widzą nadziei na poprawę. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do krytycznej zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją” – napisali autorzy komunikatu.

Przypomnieli, że zbiórka pieniędzy wciąż trwa. Chcący wesprzeć akcję mogą wysłać SMS-a charytatywnego pod nr 72052 o treści POLSKAPOMAGA.

Podczas uroczystości wręczono dwa wyróżnienia Caritasu Polska „Ubi Caritas” dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów. Przyznano je Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów oraz Pedro Soaresowi dos Santosowi, który jako prezes zarządu grupy Jeronimo Martins działa na rzecz walki z głodem i niedożywieniem w Portugalii, Polsce i w Kolumbii.

Koncert charytatywny, organizowany przez MKiDN z inicjatywy ministra kultury na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritasu Polska, odbył się po raz czwarty. W poprzednich latach dochód przekazywano na rzecz ofiar konfliktu w Syrii i pomoc dla Aleppo. 

Zobacz także
Wasze komentarze