Centrum Myśli Jana Pawła II: poszukiwani kolędnicy
W Centrum Myśli Jana Pawła II ruszyły przygotowania do corocznej akcji „PoKolędzie JP2”. W styczniu tradycyjnie kolędnicy odwiedzą domy seniora, ośrodki pomocy społecznej, areszty czy placówki opiekuńczo-wychowawcze, dzieląc się z ich mieszkańcami śpiewem oraz radością Bożego Narodzenia.
Do 4 grudnia organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów, miejsc i wolontariuszy. Zaproszone do udziału w inicjatywie są zespoły muzyczne, chóry szkolne i akademickie, schole kościelne czy uniwersytety trzeciego wieku. Jednak do akcji mogą włączyć się także muzykujący przyjaciele i współpracownicy.
>>> Kraków: zbiórka na buty dla osób w kryzysie bezdomności
„PoKolędzie JP2”
Kolędnicy odwiedzają miejsca o utrudnionym lub ograniczonym dostępie do kultury, gdzie występują z koncertem kolęd, a także zapraszają podopiecznych do wspólnego śpiewania. Równolegle trwają zgłoszenia miejsc, które chciałyby przyjąć u siebie kolędników.
– „PoKolędzie” to projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem – mówi Dorota Czajkowska, koordynatorka projektu. – Dzięki wspólnemu kolędowaniu pielęgnujemy tradycję, a jednocześnie umacniamy poczucie solidarności społecznej. To działanie niesie radość i nadzieję, która w ostatnim czasie jest szczególnie ważna – podkreśla.
Warszawska akcja kolędowania organizowana jest już po raz dziewiąty. Nazwa „PoKolędzie JP2” nawiązuje do pięknej polskiej tradycji chodzenia „po kolędzie”, czyli kolędowania w okresie bożonarodzeniowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt wychodzenia z kolędą do ludzi.
Spotkania kolędowe odbędą się w dniach od 3 do 31 stycznia 2023 r. Wszystkie zgłoszone zespoły zostaną wyposażone w gotowe śpiewniki i prezentację. W organizacji spotkania kolędowego w konkretnym miejscu pomogą ambasadorzy-wolontariusze, którzy także właśnie teraz mogą zgłaszać się do akcji.
Wszystkich chętnych do dołączenia i niesienia radości Bożego Narodzenia organizatorzy zapraszają do zgłaszania się za pomocą formularza dostępnego na stronie.
Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, w której podejmowane są pytania o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Jest miejscem kreowania współpracy między środowiskami naukowymi i artystycznymi oraz międzyreligijnymi ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Programowo CMJPII korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |