epa06168235 Rescuers work at the site of a landslide in Nayong county, Guizhou province, southwest China, 28 August 2017. Six villagers were rescued, two found dead and 25 still missing. EPA/FEATURECHINA CHINA OUT Dostawca: PAP/EPA.

Chiny: 32 zaginionych po osunięciu ziemi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zwłoki trzech osób odnaleziono po ogromnym osunięciu ziemi na południowym zachodzie Chin. Za zaginione uznano 32 osoby. Siedmiu mieszkańców odniosło obrażenia – poinformowały we wtorek władze.

Do tragedii doszło w poniedziałek rano w miejscowości Bijie, w prowincji Guizhou (Kuejczou).

We wtorek trwają poszukiwania ocalałych, a ratownicy przekazują pomoc humanitarną mieszkańcom dotkniętym katastrofą.

Na nagraniu wideo opublikowanym na koncie oficjalnego dziennika „Renmin Ribao” na Twitterze widać zapadnięte podnóże góry i chmurę pyłu na niebie, a w tle słychać krzyki ludzi.

Na wiejskich i górskich terenach Chin często dochodzi do osunięć ziemi, zwłaszcza podczas silnych opadów deszczu. Występujące latem tego roku ekstremalne warunki pogodowe spowodowały liczne katastrofy na południu i w środkowej części kraju, w których zginęło wiele osób.

W czerwcu i sierpniu w dwóch innych osunięciach w prowincji Sichuan (Syczuan) w środkowej części kraju zginęło ponad 30 osób, a dziesiątki zostały uznane za zaginione. W lipcu ok. 60 osób poniosło śmierć w osunięciach ziemi i powodziach w prowincji Hunan na południu kraju. Ok. 1,6 mln mieszkańców tej prowincji musiało opuścić swoje domy.

fot. EPA/FEATURECHINA

Galeria (5 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze