cmentarz

fot. PAP/Łukasz Gągulski

Czy 2 listopada będzie padać?

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę będzie obejmował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Norweskim, północną Polską oraz Węgrami, jedynie wschodnie krańce kontynentu będą w zasięgu wyżu znad Uralu. Pogodę w kraju będzie kształtował wspomniany układ niżowy, ale północny wschód Polski pozostanie pod wpływem klina wyżowego.

Z zachodu ku centrum kraju powoli przesuwać się będzie strefa pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Na wschodzie zalegać będzie jeszcze ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem, z zachodu napływać będzie już chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

>>> 1 i 2 listopada – liturgiczne znaczenie tych dni

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać.

We wtorek na północnym wschodzie kraju przewaga zachmurzenia małego oraz umiarkowanego i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady deszczu przemieszczające się powoli z zachodu i południa do centrum, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce suma opadów do 15 mm, lokalnie na Górnym Śląsku do 20 mm. Wysoko w górach opady śniegu.

Tatry PAP/Grzegorz Momot

W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na zachodzie do 13 st. C na wschodzie; w obszarach podgórskich od 6 st. C do 8 st. C. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny przechodzący w zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, powodujące zawieje śnieżne.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze