Fot. wikipedia

Delegacja z Watykanu weźmie udział w szczycie migracyjnym ONZ

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Na szczycie migracyjnym w Marakeszu w dniach 10 i 11 grudnia będzie obecna także wysokiej rangi delegacja z Watykanu. Według informacji włoskiego dziennika „Corriere della Sera”, przewodniczyć jej będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Gazeta przypomniała jednocześnie, że Stolica Apostolska wniosła poważny wkład w przygotowanie światowego paktu migracyjnego. Choć dokument nie ma wiążącej mocy prawnej, stanowi „dobre podstawy do wspólnego postępowania w kwestii migracji”, powiedział kard. Parolin.

Fot. internet

W rozmowie z „Correre della Sera” kard. Parolin wyraził ubolewanie, że Włochy nie przystąpiły do paktu. Wyraził jednocześnie przekonanie, że nieprzystąpienie do niego kilku innych krajów nie osłabi działań wspólnoty międzynarodowej w tym zakresie i podkreślił, że takie kwestie, jak migracja czy zmiany klimatyczne wymagają odpowiedzi opracowanych wspólnie.

Zamiast podkreślać problematyczne strony migracji, należy bardziej akcentować jej aspekty pozytywne, przekonywał kard. Parolin dodając, że migracja, jeśli nie dochodzi do niej w sytuacji przymusowej, „jest jednym z podstawowych praw człowieka”.

Delegacja z Watykanu weźmie udział w szczycie migracyjnym ONZ
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze