Warszawa, 18.09.2017. Siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi podczas uroczystoœci wrêczenia odznaczeñ Fundacji From the Depths, im. Antoniny i Jana ¯abiñskich dla Polaków, którzy ratowali ¯ydów w czasie II wojny œwiatowej, ale nigdy nie otrzymali odznaczenia od Yad Vashem. Uroczystoœæ oby³a siê 18 bm. w warszawskim zoo. Jan i Antonina ¯abiñscy ukrywali w czasie wojny na terenie ogrodu zoologicznego uciekinierów z warszawskiego getta. Wyró¿nione zostan¹ siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi, Natalia Jakoniuk wraz z rodzin¹ oraz rodzina Daniela Kawczyñskiego. (nlat/cat) PAP/Marcin Kmieciñski

„From the Depths” dla Polaków, którzy ratowali Żydów [GALERIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Uroczystości wręczenia odznaczeń Fundacji From the Depths, im. Antoniny i Jana Żabińskich dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej, ale nigdy nie otrzymali odznaczenia od Yad Vashem.

Uroczystość obyła się w warszawskim zoo, gdzie Jan i Antonina Żabińscy ukrywali w czasie wojny uciekinierów z warszawskiego getta. Wyróżnione zostały siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi, Natalia Jakoniuk wraz z rodziną oraz rodzina Daniela Kawczyńskiego, zdjęcia: Marcin Kmieciński/ PAP.

Na zdjęciach m.in: siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi, rabin domu modlitwy Chabad-Lubawicz w Warszawie Szalom Ber Stambler, prezes PiS Jarosław Kaczyński i wicemarszałek Knessetu Yehiel Hilik Bar oraz założyciel fundacji From the Depths Jonny Daniels. Także zdjęcia archiwalne z zoo małżeństwa Żabińskich (źródło: Telewizja Polska 24) oraz odtwórczyni roli Antoniny Żabińskiej – Jessica Chastain oraz córka państwa Żabińskich – Teresa.

„From the Depths” dla Polaków, którzy ratowali Żydów [GALERIA]
Oceń ten artykuł

Wasze komentarze