fot. cathopic

Diecezja radomska: 14 października odbędą się procesje różańcowe w parafiach w intencji ojczyzny

Procesje różańcowe odbędą się 14 października w parafiach, miastach i wsiach diecezji radomskiej. Zachęca do tego ks. Szymon Mucha, moderator Żywego Różańca Diecezji Radomskiej. – W przededniu wyborów pomódlmy się za naszą ojczyznę, aby kierowali nią ludzie, którzy idąc za głosem sumienia pozostaną wierni Bogu, krzyżowi i Ewangelii – zachęca.

Ks. Szymon Mucha przypomniał, że w ubiegłym roku w wielu parafiach, miastach, wsiach w drugą sobotę października, jako owoc Kongresu Różańcowego na Jasnej Górze, odbyły się procesje różańcowe. Cieszyły się one licznym udziałem wiernych. Dlatego zaprosił wiernych, aby i w tym roku spotkali się znów 14 października na procesji różańcowej.

– Może ona odbyć się wokół kościoła czy do figury Matki Bożej przed świątynią. Zachęcam, aby zorganizować ją, podobnie jak nabożeństwo drogi krzyżowej w Wielkim Poście, ulicami parafii. W procesji może być niesiony różaniec, figura MB Fatimskiej czy feretron z obrazem Matki Bożej. Zapraszamy do udziału przy poszczególnych tajemnicach różańcowych grupy parafialne, dzieci, młodzież, rodziny. W przededniu wyborów pomódlmy się za naszą ojczyznę, aby kierowali nią ludzie, którzy idąc za głosem sumienia pozostaną wierni Bogu, krzyżowi i Ewangelii – zachęca ks. Szymon Mucha.

Wcześniej, 7 października, odbędzie się pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza święta o godz. 12.00. Spotkaniu będą towarzyszyć hasło „Różaniec siłą i nadzieją chorych i cierpiących”.

fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

Do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych. Koła i Róże różańcowe działają we wszystkich diecezjach w Polsce. W 2013 r. dzieło Żywego Różańca w Polsce otrzymało nową ogólnopolską strukturę, która została ujęta w Statucie „Stowarzyszenia Żywy Różaniec” i zatwierdzona przez polskich biskupów. Pismem formacyjnym dla wspólnot Żywego Różańca jest miesięcznik „Różaniec”, wydawany przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze