Kościół Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą/Esstion, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=103395204

Diecezja radomska: Zakon Rycerzy Jana Pawła II się rozrasta

W kolejnych parafiach diecezji radomskiej powstały chorągwie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Są one obecne w parafii św. Jana Chrzciciela w Czerwonej koło Iłży i Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą. Głównym celem działalności Zakonu jest obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny, dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny oraz promocja nauczania Jana Pawła II.

W diecezji radomskiej istnieją już trzy chorągwie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Pierwsza powstała w parafii św. Mikołaja w Jedlni koło Radomia. Jej kapelanem jest ks. Janusz Smerda, proboszcz miejscowej parafii. – Naszym celem jest promocja nauczania Jana Pawła II. Na comiesięcznych spotkaniach poznajemy wielki testament, który pozostawił nam papież-Polak, który powinniśmy realizować w naszym codziennym życiu – powiedział ks. Janusz Smerda, który jest również asystentem kościelnym Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w komandorii w diecezji radomskiej.

>>> Licheń: rycerze podążający drogą św. Jana Pawła II

Zakon Rycerzy Jana Pawła II

Z powstania nowych chorągwi zadowolony jest brat Krzysztof Wąsowski, generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, który zwrócił uwagę, że pamięć o papieżu zaciera się w naszej świadomości.

– Dotyczy to jego słów i nauki, którą głosił. Dlatego tak ważne jest, aby przypominać duchową spuściznę papieża-Polaka. Nasz zakon jest żywym pomnikiem pontyfikatu naszego rodaka – powiedział brat Krzysztof Wąsowski.

Zakon Rycerzy Jana Pawła II liczy kilkuset braci rycerzy, którzy działają i pracują przy wspólnotach parafialnych w całej Polsce. Zasadniczym celem Zakonu jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły).

Rycerze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II angażują się w dzieło nowej ewangelizacji czerpiąc z przykładu Jana Pawła II i dążąc do upowszechniania treści i form Jego nauczania. Bratem Rycerzem Zakonu może zostać mężczyzna – katolik, żyjący w pełnej łączności ze Stolicą Apostolską, zarekomendowany przez co najmniej jednego z Braci Rycerzy lub duchownego katolickiego. Jednym z efektów działalności Rycerzy, powinno być budowanie wśród osób duchownych poczucia, że na Rycerzy Jana Pawła II zawsze można liczyć – jak na prawe ramię Kościoła.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze