Fot. pixabay

Dlaczego szatan boi się Maryi?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”.

Wielu egzorcystów potwierdza, że szatan wyjątkowo boi się Matki Bożej, a modlitwa różańcowa jest niezwykle silną bronią przed działaniem złego. Demony zmuszone przez kapłanów do mówienia prawdy przyznają, że to właśnie Maryja budzi ich największy strach. Dlaczego?

– Maryja powoduje mój gniew, gdyż jest najpokorniejszym ze Stworzeń, a ja jestem najbardziej dumnym spośród nich. A także dlatego, że z całego Stworzenia Ona jest najbardziej Bogu posłuszna, a ja jestem buntownikiem!” – mówił demon podczas egzorcyzmów prowadzonych przez o. Gabriela Amortha, nieżyjącego już rzymskiego egzorcystę.

Kilka tygodni temu rozmawiałem z o. Dariuszem Galantem OMI, który również zwracał uwagę na ogromną siłę modlitwy różańcowej i szczególną obecność Matki Bożej dzięki tej modlitwie także podczas egzorcyzmów.

– Zły duch Matki Bożej boi się szczególnie. Wykrzykuje, że to wszystko przez Nią, że od Niej się wszystko zaczęło. Nigdy nie nazywa Maryi po imieniu – zawsze mówi: „Ona”. Często doświadczam obecności Matki Bożej. Miałem kiedyś taką sytuację, że opadałem z sił podczas egzorcyzmu. Byłem po ludzku zmęczony. Demon to oczywiście chciał wykorzystać, wyśmiewał mnie i kazał iść spać. „Dzisiaj zobaczysz, co to znaczy przegrać” – krzyczał do mnie demon ustami młodej kobiety. Przywoływałem wówczas Matkę Bożą. Po kilku zdrowaśkach zły wrzasnął na mnie: „zamknij się klecho, bo Ona tu idzie!”. Opętana kobieta, która leżała na podłodze, nagle się uśmiechnęła, wstała i poszła z mężem do domu. Namacalne przyjście Matki Bożej w czasie egzorcyzmu jest bardzo częste i odczuwalne. Jej wstawiennictwo jest bardzo skuteczne – podkreślał o. Dariusz Galant OMI.

Kiedy ojciec Gabriele Amorth zapytał demona, jakie cechy Maryi są dla niego powodem lęku, usłyszał odpowiedź: „Bardziej boję się, kiedy wymawiasz imię Maryi, gdyż większym upokorzeniem jest dla mnie bycie pokonanym przez jedno ze Stworzeń niż przez Chrystusa”.

Chociaż relacje księży egzorcystów mogą budzić w nas strach przed działaniem złego, to słowa dotyczące mocy modlitwy powinny być dla nas wskazówką, że to najlepsza obrona przed szatanem.

Zobacz także
Wasze komentarze